گلهای آپارتمانی و زینتی : پوتوس

courses-details

گلهای آپارتمانی و زینتی : پوتوس

گیاه پوتوس (پتوس) با  نام عملی  Scindapsus aureus  ، نام انگلیسی Devils Ivy  و از خانواده  Araceae است. 
پوتوس جزئی از گیاهان مقاوم آپارتمانی محسوب می شوند که نیاز به مراقبت چندانی ندارد ، به همین دلیل هم گزینه ی مناسبی برای زینت دهی به خانه های آپارتمانی و دفاتر اداری محسوب می شود. 
زادگاه گل پوتوس آسیای جنوبی است و معیار زیبایی این گیاه برگ های آن است. رنگ برگ های پوتوس از سبز تا سبز ابلق با مخلوطی از رنگ های زرد و زرد تند و سفید کرمی متغییر است...

  • توضیحات
  • قسمت ها
  • درباره استاد
  • ویدیو معرفی

توضیحات دوره

گل پتوس یا پوتوس ( pothos ) از بهترین گیاهان آپارتمانی است که نگهداری آن در منزل به خصوص برای افراد مبتدی در زمینه گل و گیاه بسیار آسان است و در هر شرایطی رشد کرده و سالم می‌ماند. علاوه بر مقاومت بالا و زیبایی ظاهری، نگهداری پتوس بسیار آسان است و از زمان های قدیم تا به حال پرطرفدارترین گیاه از نظر فنگ شویی بوده است و نقش عمده ای در اکسیژن سازی و پاکسازی هوا از سموم و انرژی های منفی ایجاد می‌کند. 

گل پتوس از خانواده گل‌شیپوریان و بومی جزایر سلیمان است. این گیاه در گلخانه‌های گرم نگهداری و تکثیر می‌شود و از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود. پوتوس توانایی این را دارد که با خاصیت روندگی اتاق شما را تبدیل به یک جنگل کند. برگ های پوتوس ابلق، سبز تیره و یا سفید است و رشد سریعی دارند. این گیاه زیبا و همیشه سبز، از جمله گیاهانیست که بدون خاک و تنها در آب نیز می‌تواند زندگی کند و به رشد خود ادامه دهد.

هشدار : پوتوس در لیست گیاهان سمی برای کودکان و حیوانات خانگی قرار می‌گیرد و در صورت جویده شدن برگ آن ممکن است سبب بروز بیماری در آنها شود و باید این گیاه را دور از دسترس بچه ها و حیوان خانگی خود قرار دهید.

 

انواع گل پتوس

 

گیاه پتوس انواع مختلفی دارد که در شکل ظاهری برگها و رنگ آنها با یکدیگر متمایزند. ممکن است گل پیتوس به دلیل شباهت برگها با گیاه فیلودندرون اشتباه گرفته شود اما برگها در گیاه فیلودندرون نوک تیز و کاملا قلبی شکل هستند و با برگهای کشیده‌ی پوتوس متفاوتند. در ادامه با گونه های متنوع و جذاب پتوس آشنا می‌شویم :

 

1. پتوس سبز ( Jade Pothos )

این گیاه سبز دارای برگهای قلبی شکل به رنگ سبز تیره است و از ساده ترین و پرطرفدار ترین نوع پوتوس است که نسبت به گونه های دیگر سازگاری بیشتری دارد. قابیلت رشد در نور کم از جمله ویژگی های این گیاه است.

 

2. پتوس نئون ( Neon Pothos )

پتوس نئون با برگهای سبز نئونی به زیبایی می‌درخشد و در عین سادگی دارای ظاهری خاص و متفاوت است. این گیاه می‌تواند مانند پتوس سبز در محیط های با نور کم مانند ابنکها، ادارت و … رشد خوبی داشته باشد.

 

3. پتوس سفید یا ارتشی

پتوس ارتشی دارای برگهایی کوچکتر از گونه های دیگر است و سازگاری کمتری دارد.

 

4. پتوس مرمری ( Marble Queen Pothos )

پتوس مرمری دارای برگهایی شبیه به پوتوس سبز در رنگ بندی بسیار زیبای سبز و سفید است و همانند مرمر کمیاب و گرانبهاست. این گیاه برای داشتن برگهایی با طیف رنگی زیبا به نور بیشتری نیاز دارد.

 

 

5. پتوس ابلق ( Golden Pothos )

پتوس سبز دارای برگهای سبز، زرد و طلایی است و سازگاری بالایی دارد.

 

 

6. پتوس نقره ای

پوتوس نقره ای با برگهای خاص و منحصر به فرد سبز و خاکستری، سازگاری بالایی نسبت به نور کم و آبیاری کم دارد و از گونه های مقاوم و کمیاب  محسوب می‌شود.

teacher

مستر فارمر

فوق لیسانس مدیریت بازرگانی

مدیر و مجری نخستین سامانه آموزش کشاورزی و پرورش محصولات دامی ، باغی ، طیور ، شیلات ، ارگانیک ، گیاهان دارویی و آپارتمانی ، محیط زیست

گلهای آپارتمانی و زینتی : پوتوس